fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Gwiazdowski nie zarejestruje listy ogólnopolskiej. Zabrakło 450 podpisów

tv.rp.pl
Nie udało nam się zarejestrować w całym kraju list na wybory do Parlamentu Europejskiego - przyznał Robert Gwiazdowski, lider formacji Polska Fair Play.

Gwiazdowski dodał, że "na Dolnym Śląsku zabrakło 450 ważnych podpisów". Do zarejestrowania komitetu jako ogólnopolskiego potrzeba wymaganej liczby podpisów pod listami w siedmiu okręgach z trzynastu. Wówczas kandydaci komitetu mogą startować w całej Polsce. Brak rejestracji w całej Polsce de facto przekreśla nadzieje na przekroczenie wyborczego progu i udział w podziale mandatów do PE.

Według serwisu 300gospodarka.pl, Polska Fair Play zarejestrowała listy w pięciu okręgach - w województwach: pomorskim, mazowieckim, lubelskim, śląskim oraz małopolsko-świętokrzyskim. "Natomiast w okręgu nr 4 (Warszawa wraz z aglomeracją) komitet zebrał wystarczającą liczbę podpisów, ale Państwowa Komisja Wyborcza jeszcze weryfikuje kandydatów" - dodaje portal.

"Wszystkim, którzy z takim entuzjazmem, tak mocno się w ten projekt zaangażowali, jeszcze mocniej dziękuję. I przepraszam, że mimo tego entuzjazmu i zaangażowania mi się nie udało. Może moje pomysły nie są tak dobre, jak mi się wydawało, albo to nie ja powinienem próbować je w polityce realizować"  - napisał Gwiazdowski w mediach społecznościowych.

"Tak jak obiecywałem - to Wy zdecydujecie, co teraz zrobimy" - dodał lider Polski Fair Play.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA