fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Konfederacja: Kandydat na prezydenta Gdańska wystartuje na Podkarpaciu

Twitter
Grzegorz Braun, reżyser filmów dokumentalnych, były kandydat na prezydenta Polski a ostatnio kandydat na prezydenta Gdańska, będzie "jedynką" na liście wyborczej Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w województwie podkarpackim.

Braun był jednym z trójki kandydatów w wyborach na prezydenta Gdańska, które odbyły się 3 marca po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza w styczniu. Uzyskał poparcie nieco ponad 20 tys. gdańszczan. Z wynikiem 11,86 proc. przegrał z byłą zastępczynią Adamowicza Aleksandrą Dulkiewicz (82,22 proc.), ale wygrał z Markiem Skibą (5,92 proc.).

W 2015 roku Braun kandydował w wyborach na prezydenta Polski. W pierwszej turze zajął ósme miejsce (na jedenastu kandydatów), zdobywając ponad 124 tys. (0,83 proc.).

Konfederacja swoje "jedynki" na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego prezentuje od kilku dni. Wcześniej koalicja poinformowała, że listę wyborczą w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim otworzy poseł Robert Winnicki, który do Sejmu dostał się z list Kukiz'15, na Lubelszczyźnie - Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego, na Mazowszu - Kaja Godek z komitetu "Zatrzymaj aborcję", a w Małopolsce i Świętokrzyskiem - Konrad Berkowicz. Daleko od domu startować też będzie poseł Piotr Liroy-Marzec. Choć w czasach kariery hip-hopowej jego konflikt z poznańskim środowiskiem tej sceny wychodził daleko poza świat muzyki, Konfederacja wystawiła go w Wielkopolsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA