fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wybrane szpitale ginekologiczne bez klauzuli sumienia

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
W sześciu warszawskich szpitalach ginekologicznych mieszkanki stolicy mają zagwarantowany dostęp do lekarzy, którzy nie podpisali klauzuli sumienia - informuje Urząd Miasta.

"Wszystkie podległe miastu szpitale ginekologiczno-położnicze oraz szpitale, które posiadają oddziały o takim profilu, deklarują, że zapewniają w nich pacjentkom dostęp do lekarzy bez klauzuli sumienia" - czytamy w komunikacie  na stronie internetowej Urzędu Miasta.

W tych placówkach pacjentki mają dostęp do zagwarantowanego prawem pełnego zakresu świadczeń zdrowotnych.

Wspomniane świadczenia pacjentki mają zapewnione w Centrum Medycznym Żelazna (św. Zofia), Szpitalu Specjalistycznym im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” („Inflancka”), Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny („Madalińskiego”), Szpitalu Bielańskim, Szpitalu Praskim i Szpitalu Solec.

Wśród świadczeń jest także antykoncepcja awaryjna - w tych placówkach lekarze po konsultacjach przepiszą pacjentkom odpowiednie środki.

Jak podkreśla Urząd Miasta, funkcjonowanie takich gabinetów zapowiadał Rafał Trzaskowski, kandydując na stanowisko prezydenta Warszawy.

Szczegółowe informacje, godziny przyjęć i rejestracji pacjentek zamieszczone są na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Źródło: www.um.warszawa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA