fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Justyna Glusman w zespole Rafała Trzaskowskiego w ratuszu

tv.rp.pl
Justyna Glusman, która z poparciem ruchów miejskich kandydowała w wyborach na prezydenta Warszawy, nie będzie zastępcą Rafała Trzaskowskiego w stołecznym ratuszu. Obejmie jednak inne stanowisko.

Na swojej pierwszej konferencji prasowej w nowej roli wystąpił w piątek Rafał Trzaskowski. Nowy prezydent przedstawił w ratuszu zespół swoich współpracowników.

Jeszcze przed kampanią wyborczą wiadomo było, że jednym z wiceprezydentów będzie Paweł Rabiej, który początkowo był ogłoszony jako kandydat w wyborach Nowoczesnej. Po porozumieniu tej partii z Platformą Obywatelską Rafał Trzaskowski został wspólnym kandydatem, a Rabiej miał być jego zastępcą.

Zgodnie ze spekulacjami medialnymi w zespole Trzaskowskiego miała znaleźć się też Justyna Glusman. 44-letnia doktor nauk ekonomicznych startowała w wyborach na prezydenta z Komitetu Wyborczego Wyborców Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i London School of Economics, obecnie wykładowczyni na SGH, od 2008 roku działała w Stowarzyszeniu "Ochocianie". Z jego ramienia kierowała pracami komisji dialogu społecznego ds. środowiska przyrodniczego przy Biurze Ochrony Środowiska w Warszawie. Była kandydatką jedenastu stowarzyszeń aktywistów miejskich, skupionych wokół organizacji Miasto Jest Nasze.

W wyborach Justynę Glusman poparło 20 643 mieszkańców Warszawy, czyli 2,32 procent głosujących. Był to piąty wynik w wyborach wśród 14 kandydatów - Glusman przegrała tylko z Trzaskowskim, Patrykiem Jakim, Markiem Jakubiakiem i Janem Śpiewakiem.

Glusman nie będzie jednak wiceprezydentem. Oprócz Pawła Rabieja, który będzie odpowiedzialny za politykę społeczną, zdrowotną i reprywatyzację, wiceprezydentami miasta będą Michał Olszewski (fundusze UE, śmieci, architektura), Renata Kaznowska (edukacja, sport, polityka lokalowa) oraz Witold Soszyński (transport, inwestycje, infrastruktura). Pierwsza dwójka była wiceprezydentami także u Hanny Gronkiewicz-Waltz. Soszyński to były burmistrz Mokotowa.

Justyna Glusman w ratuszu będzie koordynatorem ds. zróżnicowanego rozwoju, zieleni i smogu. Inną koordynatorką, do spraw kultury, będzie Aldona Machnowska-Góra.

Skarbnikiem miasta będzie Mirosław Czekaj, a sekretarzem - Marcin Wojdat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA