fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Weil doradcą Innova Capital przy sprzedaży akcji WP Holding S.A.

Marcin Chyliński
Informacja
Kancelaria Weil była doradcą prawnym Innova Capital w związku ze sprzedażą akcji spółki Wirtualna Polska Holding S.A.

Kancelaria Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. była doradcą prawnym Innova Capital, jednego z wiodących funduszy private equity działających w Europie Środkowo-Wschodniej, w związku z: (i) ofertą prywatną sprzedaży akcji zwykłych spółki Wirtualna Polska Holding S.A. („Spółka") sprzedawanych przez Innova Capital w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB – accelerated bookbuilding), oraz (ii) zawarciem przez założycieli Spółki umowy inwestycyjnej dotyczącej pośredniego nabycia akcji uprzywilejowanych Spółki posiadanych przez Innova Capital. Oferta sprzedaży dotyczyła 27,18% akcji Spółki. Ostateczna cena 50 zł za akcję została ustalona w dniu 1 grudnia br. Wartość całej transakcji wyniosła ok. 390 mln zł (ok. 87 mln euro).

Przedmiotowa transakcja była największą ofertą akcji spółki spoza sektora finansowego w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2016 roku. Jednocześnie była to jedna z największych transakcji tego typu na polskim rynku pod względem udziału sprzedawanych akcji w kapitale.

- Jesteśmy dumni, że Innova Capital kolejny raz zdecydowała się zaufać kancelarii Weil i powierzyła jej doradztwo przy tak złożonej i jednej z największych przeprowadzonych transakcji ECM na polskim rynku w 2016 r. – skomentował Marcin Chyliński, partner z praktyki korporacyjnej Weil.

Ze strony warszawskiego biura Weil transakcję nadzorował partner Marcin Chyliński. Transakcję prowadzili radcowie prawni dr Filip Uziębło i Jacek Zawadzki wspomagani przez prawnika Magdalenę Medyńską.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA