fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria KKLW wygrała kolejne postępowanie przed KIO

Jacek Kosiński
materiały prasowe
Jacek Kosiński i jego zespół oraz kancelaria Jerzykowski i Wspólnicy reprezentowali konsorcjum Porr, Gülemark oraz Energopol-Szczecin S.A. w przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu, a następnie w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą. Wartość przetargu to ok. 800 mln PLN brutto.

Zamawiający (Miasto Świnoujście reprezentowane przez GDDKiA Oddział w Szczecinie), wybrał w przetargu ofertę konsorcjum Astaldi. Kancelarie KKLW i JiW zwracały uwagę, że zarówno wygrana oferta, jak i oferta drugiego konsorcjum, czyli Toto, były niezgodne ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

KIO podzieliło opinię odwołujących, stwierdzając jednocześnie, że nie widzi możliwości poprawy zwycięskiej oferty. Oznacza to, że Zamawiający będzie musiał ponownie zbadać i ocenić wszystkie oferty oraz najprawdopodobniej odrzucić te, które są niezgodne z SIWZ.

Ze strony KKLW konsorcjum reprezentował Jacek Kosiński wraz z Pawłem Jadczakiem i Łukaszem Goniakiem. Ze strony JiW konsorcjum reprezentował Jarosław Jerzykowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA