fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

PFR nowym inwestorem w Grupie WB Electronics

Adobe Stock
Kancelaria DZP doradzała Polskiemu Funduszowi Rozwoju SA przy jego inwestycji w WB Electronics SA. Umowa między stronami została podpisana 9 listopada.

W ramach inwestycji o wartości 128 mln zł Fundusz zarządzany przez PFR obejmie akcje nowej emisji, które zapewnią udział w kapitale WB Electronics na poziomie 24%. Większościowymi akcjonariuszami pozostaną twórcy i założyciele WB Electronics - Piotr Wojciechowski i Adam Bartosiewicz. Środki z nowej emisji będą służyły inwestycjom w nowoczesne produkty i technologie oraz rozwój na rynkach międzynarodowych.

Nasze doradztwo obejmowało przeprowadzenie badania prawnego grupy WB Electronics, przygotowanie struktury i dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach.

Klientowi doradzali Piotr Jackowski, senior associate w Praktyce Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych, który wraz z Andrzejem Foltynem, partnerem i szefem tejże Praktyki, kierował grupą prawników negocjujących dokumentację transakcyjną, oraz Tomasz Darowski, partner, i Krzysztof Fliszkiewicz, senior associate, obaj z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, którzy odpowiadali za przeprowadzenie badania prawnego spółek z grupy WB Electronics.

Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju to grupa instytucji finansowych oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy. Misją PFR jest realizacja programów sprzyjających zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego.

Grupa WB to obecnie jeden z największych polskich koncernów sektora obronnego, oferujący zaawansowane technologicznie rozwiązania na rynek wojskowy i cywilny. Spółki Grupy WB specjalizują się w projektowaniu i produkcji nowatorskich systemów dowodzenia i kierowania ogniem, systemów bezzałogowych, automatyki przemysłowej oraz radiołączności i transmisji danych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA