Kancelaria DLA Piper doradcą Hyundai Engineering oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), państwowego przedsiębiorstwa wspierającego międzynarodowe przedsięwzięcia w ramach partnerstwa publiczno-prawnego, w związku z inwestycją o wartości 130 milionów USD w projekt polipropylenowy Polimery Police, realizowany przez Grupę Azoty. Jest to jeden z największych chemicznych projektów inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Azoty jest jedną z największych spółek chemicznych w Polsce, zaś Polimery Police, będący największym projektem inwestycyjnym Grupy Azoty, obejmuje zakłady produkcji propylenu i polipropylenu, terminal przeznaczony do składowania i załadunku oraz infrastrukturę logistyczną. Celem projektu jest budowa szeregu instalacji wykorzystywanych do produkcji polipropylenu o rocznej wydajności 437.000 ton. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Grupę Azoty, projekt wzmocni polską niezależność w zakresie dostaw energii i surowców – całkowity budżet projektu szacowany jest na ok. 1,52 mld EUR, a jego ukończenie przewidywane jest do końca roku 2022.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających uzgodnionych w dokumentacji transakcyjnej.

Zespół DLA Piper w Warszawie kierowany jest przez Jakuba Domalika-Plakwicza (partner), Mateusza Zaleńskiego (counsel), oraz Annę Chrabotę-Bajson (senior associate) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć. Pozostali członkowie zespołu to Jakub Zienkiewicz (senior associate) z praktyki prawa rynków finansowych, projektów infrastrukturalnych i restrukturyzacji – odpowiedzialny za stronę finansową transakcji; Michal Kurowski (associate), Piotr Sitnik (associate), i Bartosz Kuzioła (junior associate) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć, Mirosław Całka (senior associate) i Karolina Kordulska (junior associate) z praktyki prawa nieruchomości, Mateusz Gajda (associate) z praktyki prawa pracy, Piotr Czulak (associate) z praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii – odpowiedzialni za badanie due diligence; oraz Michal Orzechowski (counsel) i Agnieszka Staszek (associate) z praktyki prawa regulacyjnego – odpowiedzialni za kwestie antymonopolowe.

Polski zespół współpracował z biurem DLA Piper w Seulu pod kierownictwem Daniela Lee (partner zarządzający) i Teda Yi (of cousel), obejmuje DK Kim (senior associate) i Theresa Huh (associate) z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć.