fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

WKB doradzała EQOS Energie Holding w transakcji sprzedaży udziałów w spółkach w Polsce i Czechach

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr wraz z czeską kancelarią Havel & Partners doradzała EQOS Energie Holding S.? r.l. w procesie sprzedaży 100% udziałów w jej dwóch spółkach zależnych (EQOS Energie Polska Sp. z o.o. oraz EQOS Energie Česko spol. s r.o) na rzecz polskiego funduszu private equity AVALLON MBO FUND II i czeskiego funduszu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III). Transakcja zamknęła się 11 kwietnia 2018 r.

EQOS Energie Group to jeden z wiodących europejskich dostawców kompleksowych usług infrastruktury technicznej, którego właścicielem jest niemiecko-szwedzki fundusz private equity Triton. Decyzja o wyjściu z rynku czeskiego i polskiego jest częścią długofalowej strategii EQOS Energie Holding, w ramach której spółka koncentruje się przede wszystkim na działalności obejmującej infrastrukturę energetyczną, telekomunikacyjną i transportową – spółki zależne w Czechach i Polsce wyspecjalizowały się na swoich rynkach w usługach technicznych i budowlanych, a te obszary znalazły się poza głównym nurtem działalności EQOS Energie Holding. Obie zbywane spółki będą odtąd działały pod firmą Stangl Technik.

WKB doradzała EQOS Holding we wszystkich prawnych aspektach transakcji, zarówno w ramach procesu due diligence jak i w negocjowaniu dokumentów transakcji z potencjalnymi inwestorami, a także koordynowała pracę czeskiego doradcy prawnego. Transakcja uzależniona była od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce oraz Urzędu Ochrony Konkurencji w Czechach.

Kluczowymi członkami zespołu WKB doradzającego EQOS Energie Holding byli prawnicy z praktyki M&A kancelarii: Jakub Jędrzejak (partner) i Adrian Michalak (senior associate).

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA