fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Maruta Wachta doradzała Operatorowi Chmury Krajowej

We wtorek 5 maja 2020 r. Operator Chmury Krajowej ogłosił zawarcie umowy partnerskiej z Microsoft. Umowa z Microsoft jest kolejnym krokiem OChK – po zawarciu umowy strategicznej z Google - w ramach strategii świadczenia usług multi-cloud, co wpisuje się w dominujący trend na świecie.

W ramach partnerstwa, Microsoft zobowiązał się do uruchomienia w Polsce Data Center, tj. centrum infrastruktury i oprogramowania przeznaczonego do użytku przez klientów. Celem współpracy jest stworzenie warunków do istotnego zwiększenia wykorzystania technologii chmurowych przez przedsiębiorstwa. Region Microsoft będzie drugą – po Google - instalacją globalnej, publicznej chmury obliczeniowej w Europie Środkowej, o wartości przekraczającej kilkaset milionów dolarów.

Zawarcie strategicznego partnerstwa utwierdza pozycję Polski jako regionalnego lidera w wymiarze świadczenia usług chmurowych. Umacnia także pozycję OChK, który posiada umowy partnerskie z jednymi z największych dostawców usług chmurowych i może świadczyć ich usługi w ramach swojego portfela usług.

Kancelaria Maruta Wachta doradzała OChK w kompleksowym procesie negocjacji z Microsoft. Doradztwo obejmowało wsparcie w przygotowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz w procesie negocjacji i w zamknięciu transakcji, a także kompleksową usługę badania zgodności compliance dla świadczenia usług przez OChK na rzecz podmiotów końcowych, w tym na rzecz podmiotów z sektora finansowego.

Proces negocjacji ze strony kancelarii, podobnie jak w przypadku negocjowania umowy partnerstwa strategicznego z Google, prowadzony był przez adw. Michała Kuleszę. Oba projekty są największymi projektami inwestycyjnymi z zakresu IT w tej części Europy obejmującymi negocjacje na poziomie zarządów w USA.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA