fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowy partner w kancelarii Magnusson

Daniel Klementewicz
Informacja Prasowa
Magnusson rozbudowuje praktykę rozwiązywania sporów. Do zespołu kancelarii dołącza nowy partner, Daniel Klementewicz, który pokieruje tym działem.
Daniel Klementewicz jest adwokatem wpisanym na listę w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jego praktyka obejmuje w szczególności spory sądowe i arbitrażowe, a także prawo spółek oraz transakcje fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do Magnusson, Daniel pracował w kancelariach Wolf Theiss i Beiten Burkhardt, a także innych firmach prawniczych w Warszawie.
Daniel doradza klientom polskim i zagranicznym, działającym zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym, w sprawach związanych z prowadzeniem sporów sądowych, arbitrażem oraz upadłością spółek. Jego aktywność zawodowa obejmuje w szczególności reprezentowanie inwestorów prywatnych i instytucjonalnych przed sądami oraz w sporach arbitrażowych związanych z inwestycjami w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. M.in. doradza w sporach wynikających z przeprowadzonych transakcji fuzji i przejęć oraz sporach pomiędzy wspólnikami spółek kapitałowych. Daniel dysponuje również doświadczeniem w reprezentowaniu międzynarodowych banków finansujących nieruchomości komercyjne w sprawach dotyczących egzekucji wierzytelności z tytułu kredytów zagrożonych. Zajmuje się ponadto arbitrażem sportowym i wielokrotnie wyznaczany był do roli arbitra.
W ramach praktyki prawa korporacyjnego oraz fuzji i przejęć Daniel doradza międzynarodowym klientom z szeregu branż w sprawach dotyczących transakcji fuzji i przejęć, reorganizacji, przymusowego wykupu akcji, restrukturyzacji oraz sprzedaży spółek. Dołączenie Daniela Klementewicza jest kolejnym krokiem w rozwoju regionalnej praktyki Magnusson w zakresie rozwiązywania sporów, po tym jak z początkiem roku do Magnusson przeszedł z kancelarii Vinge wiodący ekspert w dziedzinie sporów sądowych i arbitrażu, Christer Söderlund. W 2015 roku do Magnusson dołączył również doświadczony ekspert w zakresie rozwiązywania sporów i arbitrażu, partner Paulo Fohlin, jako nowy szef praktyki arbitrażu międzynarodowego w kancelarii. Praktyka rozwiązywania sporów kancelarii Magnusson jest regularnie rekomendowana jako jedna z wiodących w Polsce przez niezależny międzynarodowy ranking prawniczy The Legal 500 EMEA, w tym również w najnowszej edycji na 2016 rok.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA