fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kolejne IPO wśród transakcji White & Case

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała BZ WBK S.A. oraz Berenberg pełniącym funkcję globalnych koordynatorów i współprowadzących księgę popytu oraz DM BOŚ pełniącym funkcję współmenedżera oferty, w związku z wartą 508 mln złotych (ok. 118 mln EUR) pierwszą ofertą publiczną, dopuszczeniem oraz wprowadzeniem akcji spółki Griffin Premium RE. (pierwszej spółki typu REIT) do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. W dniu 13 kwietnia br. akcje zadebiutowały na GPW w Warszawie. Jest to największy debiut na GPW od 2013 roku!

W ramach oferty nowym inwestorom przydzielono łącznie 89.167.223 akcji, w tym: 22.201.267 akcji nowej emisji, 59.108.251 akcji istniejących sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy Spółki, tj. podmioty pośrednio kontrolowane przez globalny fundusz inwestycyjny Oaktree Capital Group LLC, oraz 7.857.705 akcji sprzedawanych w ramach opcji dodatkowego przydziału. Cena akcji oferowanych została ustalona w drodze budowy księgi popytu na 5,70 zł za akcję. Do inwestorów indywidualnych trafiło ostatecznie 5.233.019 akcji, tj. około 6% łącznej oferty. Środki uzyskane z emisji nowych akcji spółka zainwestuje w nowe projekty.

Transakcja została przeprowadzona w drodze oferty publicznej w Polsce skierowanej do polskich inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych oraz w drodze oferty prywatnej adresowanej do inwestorów instytucjonalnych w innych jurysdykcjach poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki, zgodnie z Regulacją S amerykańskiej ustawy o papierach wartościowych z 1933 r., ze zmianami. Prospekt zatwierdzany był przez Holenderską Komisję Nadzoru Finansowego i paszportowany w Polsce do Komisji Nadzoru Finansowego.

W skład zespołu doradzającego przy transakcji weszli, m.in.: z biura w Warszawie: Marcin Studniarek, partner, Rafał Kamiński, Michał Matera i Andrzej Sutkowski, partnerzy lokalni, Grzegorz Jukiel counsel oraz Monika Dużynska, associate; z biura w Londynie: Inigo Esteve i Doron Loewinger, partnerzy.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA