fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy z kancelarii Taylor Wessing doradzali MLP Group przy emisji obligacji na 30 mln euro.

Warszawski zespół kancelarii Taylor Wessing służył jako doradca prawny MLP Group S.A., wiodącego dewelopera powierzchni magazynowo-produkcyjnych, w związku z publiczną ofertą obligacji i wprowadzeniem ich do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst.

MLP Group działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo- produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym.

Na realizację planów rozwoju MLP Group wyemitowało w ramach oferty publicznej pie?cioletnie obligacje o łącznej wartości emisyjnej wynoszącej 30 mln euro (około 130 mln zł). W dniu 26 lutego br. papiery dłużne zostały wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na Catalyst. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup gruntów oraz realizację nowych projektów magazynowych w Polsce i za granica?.

Kancelaria prowadziła pełną obsługę całego procesu, jako doradca prawny emitenta. Prawnicy Taylor Wessing brali udział w przygotowaniu umowy z bankami ustanawiającej program emisji oraz dokumentacji związanej z emisją obligacji i ich wprowadzeniem do alternatywnego systemu obrotu.

Obsługą tego projektu zajmowali się Andrzej Mikosz, partner kierujący zespołem Corporate, M&A & Capital Markets warszawskiego biura Taylor Wessing wraz z dr Jakubem Piterą, partnerem, oraz Patrycją Sojką, Associate.

- Cieszymy się, że możemy wspierać MLP Group w konsekwentnej realizacji jej modelu biznesowego, w branży mało podatnej na zawirowania. Przeprowadzenie jednej z pierwszych publicznych ofert papierów wartościowych po wejściu w życie nowych przepisów zawartych zarówno w nowym rozporządzeniu prospektowym, jak i zmienionej ustawie o ofercie publicznej, było ciekawym wyzwaniem tak intelektualnym, jak i biznesowym - mówi Andrzej Mikosz, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA