fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CMS wzmacnia praktykę transakcyjną w Polsce

123RF
Od 5 lutego 2018 r. do grona partnerów kancelarii CMS dołączył Rafał Zwierz, który będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki rynków kapitałowych oraz wzmocni zespół fuzji i przejęć siedemnastoletnim doświadczeniem transakcyjnym. Rafał Zwierz będzie czwartym partnerem w blisko 30-to osobowym zespole transakcji i prawa spółek kancelarii CMS w Polsce.

Rafał Zwierz od początku swojej kariery związany był kolejno z nowojorskim, londyńskim oraz warszawskim biurem Weil, Gotshal & Manges, gdzie doradzał przy największych debiutach giełdowych oraz fuzjach i przejęciach na polskim rynku, a także przy transakcjach transgranicznych w Europie Środkowo – Wschodniej. Doświadczenie Rafała obejmuje doradztwo przy IPO m.in. takich spółek jak Polski Holding Nieruchomości, Wirtualna Polska, CD Projekt, Stelmet, Alumetal, Prime Car Management, New World Resources, Opoczno, bmp AG.

Doświadczenie w obszarze rynków kapitałowych Rafał Zwierz skutecznie łączy z doradztwem transakcyjnym w obszarze fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem klientów działających w sektorze energetycznym. Pracował m.in. przy akwizycjach dokonywanych przez PKN ORLEN, Petrolinvest, CEZ oraz przy transakcjach dotyczących zmian właścicielskich m.in. w spółkach Sfinks Polska, Ruch, Farutex. Uczestniczył także w zakończonych sukcesami projektach restrukturyzacyjnych.

„Wzmocnienie zespołu jest kolejnym elementem strategii rozwoju naszej praktyki transakcyjnej. Doświadczenie Rafała w zakresie rynków kapitałowych oraz fuzji i przejęć doskonale uzupełnia ekspertyzę naszego zespołu, który uznawany jest za jeden z wiodących w Polsce w zakresie obsługi transakcji funduszy private equity. Dzięki połączeniu sił z nowym partnerem planujemy umocnić naszą pozycję na rynku transakcyjnym w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo – Wschodniej" - podkreśla Marek Sawicki, partner zarządzający praktyką transakcyjną kancelarii CMS.

Kancelaria CMS zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby transakcji przeprowadzonych w Polsce oraz w Europie Środkowo – Wschodniej w 2017 r. według danych Mergermarket. Jako najczęściej wybierana firma prawnicza, CMS wspierała swoich klientów w ostatnim roku przy 15 transakcjach w Polsce oraz 32 przejęciach w regionie. Polski zespół transakcyjny doradzał tym samym przy prawie połowie transakcji ogłoszonych w ostatnim roku na rynkach środkowo - europejskich.

Zespół fuzji i przejęć oraz prawa spółek CMS liczy obecnie ok. 30 prawników i uznawany jest za jedną z wiodących praktyk w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners oraz Legal 500 (druga pozycja w zestawieniach). Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem w Warszawie, zakwalifikowany został przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. Również w kategorii PE, kancelaria CMS uznawana za jedną z najlepszych firm prawniczych w Polsce (Band 2) oraz najlepszą firmę prawniczą w Europie Środkowo – Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).

Rafał Zwierz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Harvard Law School. Posiada uprawnienia zawodowe radcy prawnego w Polsce i w Anglii. Jest także adwokatem w Stanie Nowy Jork.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA