Reklama
Rozwiń

Postępowanie wobec Janusza Wojciechowskiego, polskiego kandydata na komisarza

"Der Spiegel" poinformował, że przeciwko Januszowi Wojciechowskiemu toczy się śledztwo w Europejskim Urzędzie ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Wojciechowski jest kandydatem na unijnego komisarz.

Aktualizacja: 07.09.2019 11:13 Publikacja: 07.09.2019 10:58

Janusz Wojciechowski

Janusz Wojciechowski

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Janusz Wojciechowski może zostać unijnym komisarzem do spraw rolnictwa. Jak podaje niemiecki tygodnik "Der Spiegel", przeciwko polskiemu politykowi postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych OLAF.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy zwrotach kosztów podróży w latach 2004-2014, gdy Wojciechowski był europosłem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mowa o "pięciocyfrowej" sumie, czyli co najmniej kilkadziesiąt tysięcy euro.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1223
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1221
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: NATO przeciw Rosji. Kosmiczna Polska i chińskie zakupy
Świat
Niezależny raport: Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy przekracza 80 tysięcy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1216
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1220