fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Partia Brexitu z poparciem wyższym niż torysi i labourzyści razem wzięci

AFP
Partia Brexitu przed wyborami do PE, które odbędą się na Wyspach 23 maja, ma poparcie wyższe niż łączne poparcie dla Partii Konserwatywnej i Partii Pracy - wynika z sondażu dla "The Observer".

Na Partię Brexitu Nigela Farage'a, według sondażu dla "The Observer", chce głosować 34 proc. wyborców. Partia Pracy jest druga z poparciem 21 proc., a Partia Konserwatywna czwarta - z poparciem zaledwie 11 proc.

12 proc. wyborców chce głosować na prounijnych Liberalnych Demokratów.

W tym samym sondażu spytano Brytyjczyków również o to, na kogo zagłosowaliby w wyborach do parlamentu. Tu prowadzi Partia Pracy (28 proc.), przed torysami (22 proc.) i Partią Brexitu (21 proc.).

Co ciekawe z sondażu wynika też, że aż 36 proc. wyborców nie ma jasności co do tego, jakie jest stanowisko Partii Konserwatywnej w przypadku brexitu. W przypadku Partii Pracy odsetek ten jest jeszcze wyższy i wynosi 38 proc.

Farage, były lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa stworzył Partię Brexitu ponieważ - jak mówił - przedstawiciele establishmentu politycznego zdradzili wyborców głosujących za wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Wielka Brytania powinna była opuścić UE 29 marca. Wobec trzykrotnego odrzucenia przez Izbę Gmin umowy ws. brexitu wynegocjowanej przez Theresę May, datę tę przesunięto najpierw na 12 kwietnia/22 maja, a potem na 31 października. Izba Gmin odrzuciła jednocześnie, w głosowaniu z 13 marca, możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy (tzw. twardy brexit).

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA