fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

NN IP TFI liczy na ponad 40-proc. partycypację w PPK

Bloomberg
NN Investment Partners TFI powierzyło zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK) w pierwszej turze 176 firm, zatrudniających łącznie ponad 100 tys. pracowników.

- To dobry wynik - ocenia Małgorzata Barska, prezes NN Investment Partners TFI. - Po pierwsze, w pozyskiwaniu klientów do PPK bazowaliśmy przede wszystkim na współpracy z międzynarodowymi konsultantami i własnej sieci sprzedaży. Skalę naszego zaangażowanie dobrze obrazuje liczba ponad 1000 spotkań – przetargowych, szkoleniowych i wdrożeniowych, które odbyliśmy z klientami PPK – przyznaje Barska. - Po drugie, od początku roku uruchomiliśmy również 176 pracowniczych programów emerytalnych (PPE) dla dużych i średnich przedsiębiorstw. To daje ponad 350 rozwiązań zabezpieczenia emerytalnego pracowników w największych spółkach w Polsce – podsumowuje prezes NN Investment Partners TFI.

Wśród instytucji, które zawarły z NN Investment Partners TFI umowę o zarządzanie PPK są m.in. Lufthansa Global Business Services, Luxoft, RICOH Polska, Shell Polska, BASF Polska, Cemex, Colgate-Palmolive, Fabryka Mebli Forte, Iron Mountain. NN IP TFI zwraca uwagę, że wśród jego klientów PKK dominują podmioty o globalnym zasięgu. – To właśnie do tego typu partnerów chcieliśmy dotrzeć – twierdzi Barska.

Pierwsze wpłaty do funduszy NN Emerytura SFIO, stworzonych specjalnie pod PPK, najprawdopodobniej popłyną jeszcze w listopadzie. - Szacujemy, że poziom partycypacji w naszych PPK przekroczył 40 proc. Wierzymy, że z biegiem czasu coraz więcej pracowników będzie przystępować do planów – przekonuje Małgorzata Barska. W jednej z firm, które jako pierwsze podpisały z NN Investment Partners TFI umowę o zarządzanie PPK, na uczestnictwo zdecydowało się ponad 90 proc. zatrudnionych.

25 października upłynął termin na zawieranie umów o zarządzanie PPK dla pracodawców zatrudniających ponad 250 osób. Przedsiębiorstwa, w których jest od 50 do 249 pracowników, mają na to czas do 24 kwietnia 2020 r. Dla instytucji dających pracę 20 - 49 osobom datą graniczną jest dopiero 27 października 2020 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA