fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Autobusy z cytatami z Putina na ulicach Rosji

Bloomberg
Stolica Buriacji wyda równowartość 5,4 mln zł na zakup 22 autobusów miejskich. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie warunek, jaki postawiły oferentom władze Ułan-Ude. Każdy autobus ma być wymalowany w...cytaty z wystąpień Władimira Putina.

Całość przetargu o wartości 104,3 mln rubli budzi podejrzenia, że wszystko zostało ustawione, a dostawca dawno wybrany. Dlaczego? Przetarg został ogłoszony na początku sierpnia z terminem składania ofert do 5 sierpnia, a rozstrzygnięcie ma nastąpić 7 sierpnia. Zwycięzca musi dostarczyć miastu pojazdu w ciągu...30 dni od podpisania umowy. Do tego autobusy na co najmniej 50 pasażerów, 15 miejsc siedzących i jedno na wózek inwalidzki, mają mieć datę produkcji - 2020 r, wylicza agencja Prime.

W pakiecie warunków technicznych jakie mają spełniać miejskie autobusy Ułan Ude znajduje się makieta aplikacji, która ma zdobić każdy autobus z obu stron. Będzie to m.in. logo ministerstwa rozwoju Dalekiego Wschodu i Arktyki Federacji Rosyjskiej wydrukowane na bokach pojazdu.

Tam też wielkimi literami napisane są cytaty wskazujące na ich autora - prezydenta Władimira Putina: „Daleki Wschód to kluczowy kierunek rozwoju Rosji", „Budżet narodowy to inicjatywa ludzi" i temu podobne złote myśli rodem z retoryki komunistycznej.

Przytulona do Bajkału Republika Buriacji graniczy z Mongolią i ma terytorium nieco większe od Polski. Zamieszkuje ją niecały milion ludzi, z czego w Ułan-Ude -435 tysięcy. To jeden z najbiedniejszych regionów Rosji i jeden z najpiękniejszych przyrodniczo. Na jej terenie znajdują się trzy parki narodowe (w tym jeziora Bajkał) oraz liczne rezerwaty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA