fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Adamczyk: opłaty paliwowej nie będzie

Fotorzepa, Łukasz Solski Łukasz Solski
- Zaprzeczam, aby kiedykolwiek, w jakikolwiek sposób rząd przygotowywał się do podwyżki opłaty paliwowej - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

- Sam nie wiem dlaczego taki przekaz znalazł się w mediach dzisiaj - powiedział Andrzej Adamczyk. - Ani rząd, ani ministerstwo nie planuje zmian w opłatach paliwowych. Muszę to wyraźnie podkreślić. Zaprzeczam, aby kiedykolwiek, w jakikolwiek sposób rząd przygotowywał się do podwyżki opłaty paliwowej - zapewnił minister.

- Ani rząd, ani ministerstwo infrastruktury nie planuje zmian w opłacie paliwowej - zapewnił minister.

"W komunikacie po konferencji resort infrastruktury wskazał, że podniesienie opłaty paliwowej to jedna z propozycji wypracowanych przez Komitet sterujący ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji drogowych, która ma pozwolić na zwiększenie puli środków na inwestycje infrastrukturalne - poinformował PAP.

- Zespół sterujący został powołany aby przygotować propozycje optymalizacji kosztów budowy dróg w Polsce - powiedział TVN minister. Adamczyk zapewnił, że zespół składa się z ekspertów z zewnątrz, spoza ministerstwa, i wśród postulatów zespołu znalazła się propozycja zmiany opłaty, ale nie jest to propozycja ani ministerstwa ani rządu.

- Zapewniam, że premier Beata Szydło nic na ten temat nie wie. Jutro będzie okazja wyjaśnić to nieporozumienie z panią premier - dodał minister infrastruktury i budownictwa.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA