fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Szwajcaria zakazuje plecaków i toreb na koncertach

pixabay
Szwajcarska firma promująca koncerty Abc Productions poinformowała, że wprowadza zakaz wnoszenia plecaków na organizowane przez siebie imprezy. To reakcja na atak terrorystyczny, który miał miejsce w Manchesterze dwa tygodnie temu.

W zamachu dokonanym pod koniec koncertu Ariany Grande w Manchester Arenie zginęło 22 osób, a ponad sto innych zostało rannych.

"W wyniku tragicznych wydarzeń w Manchesterze, a także w związku ze zmieniającymi się zasadami bezpieczeństwa, Abc Productions zdecydowało o wdrożeniu rygorystycznego zakazu wnoszenia plecaków i toreb na wszystkie imprezy" - napisała w oświadczeniu szwajcarska firma.

Na koncertach dozwolone będą tylko torebki o rozmiarze mniejszym niż A5 (14,8 x 21 cm).

Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższych organizowanych przez promotora koncertów, w tym występu Justina Biebera 15 czerwca i Celine Dion miesiąc później na Stade de Suisse w Bernie.

Prezydent Szwajcarii Doris Leuthard wyraziła swoje wsparcie dla Manchesteru po ataku sprzed dwóch tygodni, pisząc na twitterze, że "wzięcie na celownik osób, które chciały bawić się w nocy na koncercie było straszne".

Kwestia przedmiotów, które można wnosić na imprezy masowe, wróciła także po sobotnich wydarzeniach w Turynie, gdzie w wyniku paniki rannych zostało ponad półtora tysiąca osób. Jak donoszą włoskie media, duża część spośród nich odniosła rany w wyniku upadku na szkło - na publiczną transmisję finału Ligi Mistrzów można było wnosić szklane butelki.

Źródło: thelocal.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA