fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Donald Trump Junior krytykuje burmistrza Londynu cytując jego zniekształconą wypowiedź

AFP
"Chyba sobie żartujesz" - tymi słowami syn Donalda Trumpa skomentował na Twitterze słowa, jakie burmistrz Londynu, Sadiq Khan (pierwszy w historii muzułmanin sprawujący ten urząd), wygłosił po ataku terrorystycznym w Londynie. Jednocześnie Donald Trump Junior przytoczył słowa Khana, zniekształcające jego wypowiedź.

"Ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście, powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan" - napisał na Twitterze Donald Trump Junior, zamieszczając jednocześnie link do materiału na stronie internetowej "The Independent", który zawierał tę wypowiedź.

Tymczasem w rzeczywistości Khan oświadczył, że mieszkańcy dużych miast "muszą być przygotowani na to, że mogą stać się celem zamachu terrorystycznego" i dlatego służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w takim mieście muszą być czujne i przygotowane na atak.

Wes Streeting, brytyjski parlamentarzysta z Partii Pracy oskarżył Donalda Trumpa Juniora, że ten "wykorzystuje atak na Londyn dla własnych politycznych korzyści", co określił mianem "hańby".

Z kolei Ciaran Jenkins, dziennikarz Kanału 4 spytał syna Trumpa czy ten przeczytał tekst, do którego link umieścił na Twitterze.

Sam Donald Trump Junior, w odpowiedzi na pytanie "The New York Times" o kontrowersyjnego tweeta odpisał, że "nie zamierza komentować każdego swojego wpisu na Twitterze".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA