fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Artyści walczą o otwarcie scen

teatr
AdobeStock
4 maja otworzą się muzea, a kina i teatry, przy obłożeniu do 50 proc., zaczną działać od 29 maja. W plenerze działać mogą one jednak już od 15. Artyści walczą, aby było tak również w salach.

Nasze źródła w resorcie kultury twierdzą, że w środę zaczęła się walka o to, by teatry i kina ruszyły w swoich siedzibach już 15 maja. Wicepremier Piotr Gliński był już bowiem po pozytywnych rozmowach z ministrem zdrowia w sprawie otwarcia sal na początku maja. W resorcie kultury kwestią dyskusji była nie data otwarcia instytucji, lecz frekwencja. Padła propozycja grania przy widowni zapełnionej w 80 procentach, ale wicepremier Gliński oponował. Było jednak przygotowywane rozporządzenie o otwarciu wszystkich instytucji w reżimie 50 procent frekwencji od 4 maja.

Informowano o tym dyrektorów narodowych instytucji. Stamtąd mogły dobre wiadomości iść do innych instytucji. Krystyna Janda przygotowała na 4 maja premierę wcześniej przekładanych „Cwaniar” Sylwi Chutnik w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Tym bardziej artyści są oburzeni komunikatem rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA