fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TOP 500 CEE

Czołowe firmy Europy Środkowo-Wschodniej

Jarosław Jaworski, prezes Coface
materiały prasowe
Tegoroczny ranking Top 500 CEE 2019 to już 14. zestawienie największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej przygotowane przez Coface i publikowane w Polsce.

Kolejny raz lista trafia do rąk czytelników za pośrednictwem dziennika „Rzeczpospolita", z którym partnerstwo gwarantuje najlepsze zwieńczenie ciężkiej pracy zespołów Coface w różnych krajach naszego regionu Europy. Dzięki ogłoszeniu wyników podczas wczorajszego wieczoru w Salonie „Rzeczpospolitej" na Forum Ekonomicznym w Krynicy, ranking trafił w miejsce, które co roku jest sercem dyskusji o sytuacji regionu CEE.

Od 14 lat dane do zestawienia są pozyskiwane i weryfikowane przez ekspertów Coface bezpośrednio w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Następnie listy są łączone i wyłaniamy 500 przedsiębiorstw i grup kapitałowych, które zanotowały najwyższe obroty w danym roku w ujęciu bezwzględnym. W opracowaniu analizujemy także strukturę sektorową, zmiany rentowności i zatrudnienia oraz kondycję rynków, na których działają.

Utrzymująca się w 2018 r. w regionie CEE dobra koniunktura, pomimo nieznacznego osłabienia tempa wzrostu, pozwoliła przedsiębiorstwom z listy Top 500 zwiększyć obroty o 9,6 proc.

Polska ponownie jest najsilniej reprezentowana w rankingu, do którego trafiło 175 firm z naszego kraju (czyli 35 proc.).

Czołowa dziesiątka polskich firm mieści się w samym topie zestawienia, do miejsca 25. Zapraszam Państwa do zapoznania się z listą TOP 500 CEE oraz wartościowymi komentarzami ekspertów, publikowanymi w tym dodatku oraz na rp.pl.

Gratuluję firmom zakwalifikowanym do rankingu i dziękuję wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego prestiżowego zestawienia, zarówno po stronie Coface jak i „Rzeczpospolitej".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA