Portret Indiry Gandhi autorstwa Pawłowicz na aukcji. Za 600 zł

600 zł wynosi cena wywoławcza za portret Indiry Gandhi autorstwa Krystyny Pawłowicz, sędzi Trybunału Konstytucyjnego, byłej posłanki PiS. Aukcja odbędzie się w dniach 19-20 września, a jej organizatorem są Antykwariaty Warszawskie "Lamus".

Publikacja: 16.09.2020 12:04

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Portret wykonano w 1974 roku. W jego opisie w katalogu przedmiotów, które będą licytowane czytamy: "Sygnowany ołówkiem: „K. Pawłowicz 3.II.1974”. Portret Indiry Gandhi (1917-1984), wybitnego polityka, wieloletniej premier Indii. Jeden z czterech rysunków powstałych w latach 70.-80., wykonanych przez  Krystynę  Pawłowicz,  doktora  habilitowanego  nauk  prawnych,  byłego  profesora  Uniwersytetu  Warszawskiego,  byłą  posłankę,  sędzię  Trybunału  Konstytucyjnego.  Oprawiony  w  ramę  44  x  36  cm.  Stan  dobry".

"Takie tam amatorskie rysunki z młodości, sprzed ok. 40 lat... Ten we wrześniu też będzie na aukcji

w Antykwariatach Warszawskich LAMUS..." - pisała w lipcu na Twitterze sama Pawłowicz.

Pytana przez jednego z internautów o tym, czym wykonano rysunek, Pawłowicz tłumaczyła: "zwykły ołówek techniczny B z miękkim grafitem z księgarni".

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Sztuka
Omenaa Mensah i polskie artystki tworzą nowy rozdział Biennale na Malcie
Rzeźba
Rzeźby, które przeczą prawom grawitacji. Wystawa w Centrum Olimpijskim PKOl
Rzeźba
Rzeźba
Nagroda Europa Nostra 2023 za konserwację Ołtarza Wita Stwosza
Rzeźba
Tony Cragg, światowy wizjoner rzeźby, na dwóch wystawach w Polsce