fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Grumpy Cat nie żyje. Internet płacze

Facebook/The Official Grumpy Cat
Grumpy Cat, "Zrzędliwa Kocica" znana ze swojej wiecznie naburmuszonej miny, nie żyje. Kotka, przeżywszy zaledwie 7 lat, zmarła w wyniku choroby dróg moczowych.

Kotka miała w rzeczywistości na imię Sos Tatarski (Tardar Sauce), wyraz pyszczka, który uczynił ją sławną, zawdzięczała wadzie genetycznej powodującej karłowatość.

Właścicielka kotki, Tabatha Bundesen, w 2012 roku założyła jej profil na Facebooku.

Z powodu mało sympatycznego wyrazu pyszczka internauci nadali kotce przydomek Grumpy Cat - Zrzędliwa Kotka.

Profil zwierzątka na Facebooku polubiło 8,5 miliona osób, a kotka stała się bohaterką tysięcy memów. Zarabiała też na godziwe życie - jej wizerunek znalazł się na koszulkach, kubkach, gadżetach, reklamowała karmę i była bohaterką książek. Firmowała tez markę kawy - Grumppuccino - i perfum.

W 2014 roku oszacowano majątek, jaki dzięki kotce posiadła jej właścicielka - wówczas było to ok. 100 mln dolarów.

Grumpy Cat umarła 14 maja z powodu schorzenia układu moczowego. "Niektóre dni są gorsze od innych" - napisali opiekunowie kotki.

"Mimo troskliwej opieki i miłości całej rodziny, komplikacje w wyniku choroby dróg moczowych okazały się dla Grumpy Cat zbyt ciężkie do przejścia. Odeszła w spokoju 14 maja w ramionach swojej opiekunki, Tabathy. Oprócz tego, że była członkiem naszej rodziny, wywoływała uśmiech na twarzach wielu ludzi, nawet jeśli było im ciężko. Jej duch będzie z nami dzięki jej fanom" - napisali opiekunowie kotki informując o jej śmierci.

W mediach społecznościowych na tę informację zareagowało dziesiątki tysięcy internautów, wyrażając współczucie z powodu odejścia Grumpy Cat.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA