fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Dunka przepędziła gwałciciela gazem. Ma zarzuty

123RF/ Matthias Ziegler
Siedemnastoletnia Dunka, która usiłującego ją zgwałcić mężczyznę odstraszyła gazem pieprzowym, usłyszy zarzuty użycia zabronionego środka.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sonderborg.

Siedemnastolatka została zaczepiona wieczorem przez mówiącego po angielsku mężczyznę, który próbował ją zgwałcić. Przewrócił ją na ziemię i usiłował rozpiąć jej spodnie. Dziewczyna w samoobronie użyła gazu pieprzowego i zgłosiła się na policję.

Sprawa wywołała burzę w duńskich mediach. To dziewczyna bowiem,  a nie sprawca, któremu udało się uciec, może mieć teraz kłopoty. Użyła gazu pieprzowego, którego posiadanie jest w Danii zakazane, więc usłyszy zarzuty i będzie musiała zapłacić grzywnę.

Wielu komentujących sprawę internautów jest oburzonych i deklaruje, że chętnie pokryje koszty, które będzie musiała ponieść dziewczyna.

Nie wiadomo, czy mężczyzna, który zaatakował młoda Dunkę, był uchodźcą. W Sonderborg jednak w ostatnim okresie odnotowano wzrost przemocy na tle seksualnym, coraz więcej kobiet zgłasza się na policję zgłaszając przypadki nękania przez imigrantów z miejscowego ośrodka. 

W związku z tym jeden z lokalnych nocnych klubów zakazał wejścia tym gościom, którzy nie potrafią porozumieć się po duńsku, angielsku lub niemiecku. Wprowadzenie podobnych obostrzeń rozważają inne duńskie kluby.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA