fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Ziobro chce odebrania immunitetu Scheuring-Wielgus

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wystąpił z wnioskiem o odebranie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Za "złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażanie uczuć religijnych".

Ziobro skierował wniosek na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Scheuring-Wielgus miałaby być pociągnięta do odpowiedzialności za to, że w październiku tego roku w trakcie mszy w toruńskim Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła wraz z mężem podeszła do ołtarza.

Małżonkowie odwrócili się do wiernych i zaprezentowali transparenty o treści „Kobieto! Sama umiesz decydować” oraz „Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką”.

Następnie opuścili kościół.

Po tym zdarzeniu posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym informuje, że zostawiła w kościele "słowo na niedzielę". 

Prokuratura poinformowała, że spłynęło w tej sprawie wiele zawiadomień. Zamierza więc postawić Scheuring-Wielgus zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA