fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o aborcję

Rzeczniczka PiS: Jedyne postulaty protestujących to burdy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Do jakich postulatów mamy się przychylić? Są wypowiadane w takiej atmosferze, że trudno je usłyszeć - tak rzeczniczka PiS Anita Czerwińska odpowiedziała na pytanie dziennikarzy, czy PiS odpowie na postulaty protestujących przeciwników wyroku TK - pisze Onet.

Czerwińska wraz z kilkoma posłankami PiS wzięły udział w konferencji prasowej, poświęconej głównie programowi "Za Życiem", którego realizacje omawiała dziś w Sejmie minister rodziny i polityki Marlena Maląg.

Pytana, czy Prawo i Sprawiedliwość w związku z protestami zamierza zrobić "rok wstecz" i przychylić się do postulatów protestujących, spytała, jakie to postulaty, bo "wypowiadane w takiej atmosferze, że trudno je usłyszeć".

- Jedynymi postulatami jest robienie burd na ulicach, atakowanie świątyń, zakłócanie mszy świętych i niszczenie mienia - stwierdziła Czerwińska, cytowana przez Onet.

Czerwińska dodała, że to dziennikarze nierzetelnie informują społeczeństwo,  wprowadzają je w błąd twierdząc, iż PiS uchwaliło ustawę zakazującą aborcji.

Dziennikarka TVN24, domagająca się odpowiedzi na pytanie czy wszystkie biorące udział w konferencji posłanki PiS popierają przymuszanie kobiet do rodzenia dzieci z wadami letalnymi - z bezmózgowiem lub innymi ciężkimi wadami, usłyszała, że zachowuje się "niegodnie".

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA