fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o Trybunał Konstytucyjny

Schetyna: Rezolucja ws. Polski jest przesądzona

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Grzegorz Schetyna podkreślił, że jeśli „w Polsce będzie łamane prawo i konstytucja, trzeba się liczyć z tym, że Parlament Europejski będzie reagował”.

Schetyna zaprzeczył oskarżeniom, że Parlament Europejski podejmował rezolucję ze względu na skargi polskich europarlamentarzystów. Jak podkreślił, "gdy był w Brukseli nikt go o to nawet nie pytał”.

W opinii przewodniczącego Platformy Obywatelskiej to oczywiste, że łamanie prawa pociąga za sobą konsekwencje jakimi jest między innymi reakcja Parlamentu Europejskiego. - Szefowie największych klubów PE już wcześniej jednoznacznie stwierdzili, że będzie rezolucja w przypadku negatywnej oceny Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - mówił w radiowej Trójce

Zdaniem Schetyny, należy pamiętać, że Komisja Wenecka zajmie się także kolejnymi ustawami w Polsce. - To będzie wstyd i niekończący się serial - podkreślał. - Lekarstwem na to jest zmiana polityki - dodał.

Europarlament najprawdopodobniej odniesie się niebawem do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego i opinii Komisji Weneckiej w tej sprawie.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA