fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nie pij w Dzień Dziecka!

Fotorzepa, Tomasz Jodłowski
Czy Dzień Dziecka stanie się czasem wolnym od alkoholu? Z takim apelem zwrócił się Komitet Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi do mediów, władz i handlowców.

12 lat temu Sejm przyjął uchwałę, w której o to apelował. „2 miliony dzieci w Polsce żyje w rodzinach z problemami alkoholowymi – pisali posłowie w 2006 roku. – Chroniczne napięcie i stres, w którym na co dzień zmuszone są funkcjonować, różne traumatyczne doświadczenia związane z przemocą, w tym także seksualną, powodują głębokie destrukcyjne zmiany w ich psychice, poczucie winy, lęk i wstyd. Świat, w którym żyją nie zaspokaja ich podstawowych potrzeb, nie uczy, czym jest miłość".

Niestety, uchwała Sejmu przez lata nie spotkała się żadnym oddźwiękiem. Dlatego Komitet przypomina dziś, że „w ostatnich latach mamy do czynienia z coraz większą promocją alkoholu poprzez agresywną reklamę oraz lansowanie obyczaju picia w przekazach medialnych, powiązano także oglądanie zawodów sportowych ze spożywaniem alkoholu, władze, w szczególności samorządowe, nie tylko nie przeciwdziałają skutecznie patologiom alkoholowym, ale nawet likwidują ograniczenia dostępności alkoholu, nie zrobiono też nic, aby zrealizować uchwałę sejmową dotyczącą Dnia Dziecka jako dnia bez alkoholu".

– Podarujmy dzieciom w dniu ich święta naszą abstynencję – apeluje Komitet.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA