fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Vancouver za depenalizacją wszystkich narkotyków

AFP
Rada miejska Vancouver jednogłośnie poparła wniosek mający na celu depenalizację "posiadania nielegalnych narkotyków" - powiedział burmistrz Kennedy Stewart.

Projekt, który miałby depenalizować posiadanie niewielkich ilości wszystkich nielegalnych narkotyków, w tym metamfetaminy i heroiny, będzie teraz wymagał zatwierdzenia przez rząd Kanady.

- Jestem wdzięczny Radzie za jednogłośne przyjęcie tego ważnego wniosku i skierowanie Vancouver na ścieżkę prowadzącą do pełnego przyjęcia prozdrowotnego podejścia do używania substancji w mieście Vancouver - powiedział burmistrz Kennedy Stewart.

Celem jest rozwiązanie kryzysu związanego z przedawkowywaniem narkotyków. W Kolumbii Brytyjskiej tylko w październiku odnotowano z tego powodu 162 zgony.

- W Vancouver zginęło ponad 1500 osób od czasu ogłoszenia w kwietniu 2016 r. stanu wyjątkowego w kwestii przedawkowania. Szacuje się, że w tym roku w mieście Vancouver zginęło 329 osób. Rok 2020 będzie najgorszym rokiem pod względem przedawkowania i to nowe rozwiązanie jest pilnie potrzebne - tłumaczył burmistrz.

We wrześniu premier Justin Trudeau powiedział CBC Vancouver, że nie cofnie się przed depenalizacją narkotyków, aby poradzić sobie z kryzysem zdrowia publicznego.

Źródło: dpa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA