fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Bąkiewicz: Trzeba pokazać, że Ojczyzna stoi po stronie Boga, a nie szatana

Robert Bąkiewicz
YouTube
Odwołujemy się do wartości, które są fundamentem naszego narodu i naszej Ojczyzny, czyli wartości chrześcijańskich, katolickich, które przeciwstawiamy nihilistycznym zapędom lewicy - powiedział w Radiu Maryja Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Po odmowie zgody na organizację Marszu Niepodległości 11 listopada przez władze Warszawy, stowarzyszenie zmieniło formułę wydarzenia. Zwolenników zaprosiło na "marsz zmotoryzowany".

Organizatorzy nie biorą pod uwagę sprzeciwu władz stolicy.

– Nie ulegliśmy panu prezydentowi Trzaskowskiemu, bo pan prezydent Trzaskowski jest sprzeczny, wyklucza nawzajem własne wypowiedzi. Traktowanie poważnie takiego polityka to jest rzecz skrajna - stwierdził Bąkiewicz w Radiu Maryja.

Szef stowarzyszenia przekonywał, że zmiana formuły marszu jest spowodowana troską o bezpieczeństwo uczestników, zwłaszcza ludzi starszych.

- My jako patrioci dbamy o własny naród i zdrowie tego narodu - mówił Bąkiewicz. Dodał, że organizatorzy obawiają się wykorzystania marszu do "dalszej anarchizacji życia publicznego", którą zdaniem rozmówcy Radia Maryja wprowadza lewica

Robert Bąkiewicz twierdzi, że celem tegorocznego marszu jest odwołanie do wartości, "które są fundamentem naszego narodu i naszej Ojczyzny, czyli wartości chrześcijańskich, katolickich".

- Trzeba pokazać, że nasza Ojczyzna stoi po stronie Boga, a nie po stronie szatana - podsumowuje Bąkiewicz.

Źródło: Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA