fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zjednoczone Emiraty Arabskie łagodzą restrykcyjne prawa dotyczące wolności osobistej

AdobeStock
Chcąc „umocnić zasadę tolerancji” i poprawić sytuację gospodarczą w kraju Zjednoczone Emiraty Arabskie zdecydowały, że poluzują restrykcyjne prawa związane między innymi ze spożywaniem alkoholu czy wspólnym mieszkaniem przed ślubem

Złagodzenie prawa dotyczy między innymi picia alkoholu po ukończeniu 21. roku życia, wspólnego mieszkania przez pary przed ślubem, kryminalizacji tzw. zabójstw honorowych i dekryminalizacji prób samobójczych. 

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich podkreślają, że decyzja ta związana jest ze wzmocnieniem gospodarki poprzez otwarcie się na wartości, które wyznaje większość państw świata. Jak dodano, chodzi również o promowaną przez kraj „zasadę tolerancji”. Władze twierdzą, że przyciągnie to zarówno turystów, jak i sceptycznych dotąd przedstawicieli biznesu.

Decyzję skomentował reżyser filmowy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abdallah Al Kaabi, który w swojej twórczości porusza tematy takie jak homoseksualizm czy tożsamość płciowa. - Nie mógłbym być szczęśliwszy z powodu tych nowych, postępowych praw - powiedział. - Rok 2020 był trudnym i przełomowym rokiem dla ZEA - dodał artysta.

Decyzja podjęta została, gdy organizowane są targi Expo w Dubaju. W związku z pandemią koronawirusa, przełożone zostały one na 2021 rok.

Źródło: aljazeera.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA