fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Miss USA: Po raz pierwszy o tytuł powalczy biseksualistka

www.instagram.com/saltyrachel/
25-letnia Rachel Slawson, wybrana właśnie miss stanu Utah, będzie pierwszą otwarcie deklarującą swoją biseksualną orientację kandydatką, która powalczy o tytuł miss USA - informuje NBC News.

Slawson w rozmowie z NBC News przyznała, że była zszokowana, że wygrała konkurs na miss Utah, po tym jak wcześniej pięciokrotnie bez powodzenia ubiegała się o tytuł miss tego stanu.

W mediach społecznościowych Slawson otwarcie pisała o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym i o tym, że ostatecznie "pogodziła się" z tym, że jest biseksualistką. Po zwycięstwie stwierdziła, że jest gotowa do "zmiany ograniczonego sposobu postrzegania piękna".

- Biseksualne kobiety i problemy ze zdrowiem psychicznym są stygmatyzowane w Utah, to wstyd - podkreśliła Slawson. - Moje dwubiegunowe zaburzenie i moja seksualność są tym, co czyni mnie piękną i chcę, aby ludzie widzący jak rywalizuję na scenie (o tytuł miss USA) pogodzili się także z niedoskonałymi aspektami ich osobowości - dodała.

Na co dzień Slawson pracuje jako doradca kryzysowy w Crisis Text Line, organizacji, która pomaga osobom mającym myśli samobójcze.

W 2016 roku po raz pierwszy o tytuł miss USA walczyła zdeklarowana lesbijka - była nią Erin O'Flaherty, ówczesna miss Missouri.

W 2019 roku w wyborach Miss Universe wzięła udział Swe Zin Htet z Mjanmy, która była pierwszą zdeklarowaną lesbijką ubiegającą się o ten tytuł.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA