fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Awaryjny zrzut nad Los Angeles. Paliwo spadło na szkołę

Flickr/Nicky Boogaard
Co najmniej 60 osób odniosło niegroźne obrażenia, w tym podrażnienia oczu, po tym, jak samolot linii Delta zmuszony był zrzucić paliwo nad Los Angeles, m.in. nad szkołami, przygotowując się do awaryjnego lądowania.

Paliwo spadło m.in. na szkołę podstawową w mieście Cudahy w hrabstwie Los Angeles. Lokalna straż pożarna poinformowała, że ranne zostały dzieci, które przebywały w tym czasie na placu zabaw.

Poinformowano, że pomocy lekarskiej w placówce Park Avenue Elementary w Cudahy potrzebowało 31 osób, w tym 20 uczniów. Łącznie poszkodowanych zostało 60 osób.

Szkoła w Cudahy znajduje się około 10 kilometrów na południe od centrum Los Angeles. Jednak pomocy ambulatoryjnej potrzebowały także dzieci z dwóch innych szkół - jednej podstawowej na południu aglomeracji oraz Jordan High School.

Przeczytaj także: Jest nowy film z katastrofy w Teheranie. Samolot trafiony dwa razy

Linie Delta oświadczyły we wtorek, w wydanym komunikacie, że wkrótce po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Los Angeles w samolocie lecącym do Szanghaju wystąpiły problemy z silnikiem, wymagające szybkiego powrotu na lotnisko.

Straż pożarna potwierdziła, że ??substancja, która m.in. podrażniła oczy i dzieci dorosłych, była paliwem lotniczym. O zajęciu się incydentem poinformowała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Źródło: rp.pl/ ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA