fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy zakażą terapii konwersyjnej osób LGBT

Pixabay
W Niemczech zrobiono kolejny krok w stronę wprowadzenia zakazu tzw. terapii konwersyjnej dla osób homoseksualnych. Rząd poparł ustawę, która karałaby osoby dopuszczające się stosowania tej metody.

Aktywiści pochwalili tę decyzję, twierdząc, że Niemcy staną się pierwszą potęgą europejską, która zdelegalizuje próby zmiany orientacji seksualnej za pomocą takich technik, jak hipnoza i leczenie elektrowstrząsami.

- Homoseksualizm nie jest chorobą. Tak więc termin terapia sama w sobie jest mylący - stwierdził minister zdrowia Jens Spahn.

Zdaniem ministra przeprowadzane zabiegi wykonywane przez krewnych lub terapeutów religijnych powodują poważne szkody w psychice. - Ta rzekoma terapia sprawia, że jesteś chory i niezdrowy - dodał Spahn.

Projekt ustawy, który parlament ma przegłosować do połowy przyszłego roku, przewiduje karę pozbawienia wolności do roku lub grzywnę w wysokości do 30 tys. euro.

Szacuje się, że w Niemczech każdego roku taką terapię wykonuje się na 1000 osób. 

Zakaz stosowania takiej terapii obowiązuje m.in. w Brazylii, Ekwadorze, na Malcie i w niektórych amerykańskich Stanach. Wprowadzenie zakazu rozważają m.in. Wielka Brytania, Nowa Zelandia i Australia.

W tym tygodniu premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że wprowadzenie zakazu to jeden z priorytetów dla jego rządu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA