fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chłopiec na zamieszkach. Sprawą zajmie się Rzecznik Praw Dziecka

AdobeStock
Rzecznik Praw Dziecka chce, aby wrocławska policja wyjaśniła sprawę małego chłopca, którego opiekun przyprowadził na poniedziałkowe starcia narodowców z policją - informuje „Gazeta Wrocławska”. Sprawą zajmuje się już wrocławski sąd rodzinny.

Fotoreporter „Gazety Wrocławskiej” nagrał mężczyznę, szarpie się z policjantami, trzymając małego chłopca na barkach. Na wideo widać, że nie chce wyjść z dzieckiem w bezpieczne miejsce, a w jego pobliżu stoją interweniujący funkcjonariusze policji oraz armatki wodne polewające manifestantów.

Wideo wysłane zostało przez gazetę do policji, sądu i Rzecznika Praw Dziecka. Sprawą zajął się już także sąd rodzinny.

- W związku z doniesieniami na temat obecności dzieci podczas manifestacji we Wrocławiu i sytuacji widocznej na załączonym filmie, Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do policji o przekazanie informacji o przebiegu manifestacji i o tym, czy wystąpiło w ocenie funkcjonariuszy zagrożenie bezpieczeństwa dziecka i jakie czynności podjęli, by mu je zapewnić - przekazało „Gazecie Wrocławskiej” Biuro Rzecznika Praw Rzecznika. Rzecznik, po uzyskaniu informacji od policji, podejmie decyzję w sprawie dalszych działań.

Źródło: Gazeta Wrocławska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA