fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Cyberatak na norweską gazetę? Obraźliwe treści na stronie

screen z dagbladet.no
Witryna gazety „Dagbladet” została w czwartek wyłączona na kilka godzin z powodu „poważnego naruszenia bezpieczeństwa”.

Strona „Dagbladet” została wyłączona na kilka godzin, po opublikowaniu na niej obraźliwego artykułu na temat norweskiej premier Erny Solberg. Aller Media, właściciel gazety, zamknął dostęp do witryny dziennika oraz innych mediów - magazynu „Se og Hor”, tygodnika „KK” oraz portali portalu Dinside i SOL.

Firma podejrzewa, że doszło do ataku hakerów i zgłosiła sprawę na policję - jak podała w artykule opublikowanym przez „Dagbladet” wkrótce po ponownym uruchomieniu witryny. Włączono ją ponownie około 21:15 po awarii trwającej około trzech godzin.

„Dagbladet” pisze, że kilka artykułów, które zostały opublikowane w czwartek po południu, zawiera obraźliwe treści. W jednym z nich przypisano premier Solberg zarzuty dotyczące pedofilii. - To poważny incydent - powiedział dyrektor generalny Aller Media Dag Sorsdahl, w kolejnym artykule „Dagbladet”.

- Wydaje nam się, że zidentyfikowaliśmy problem i nie mamy powodu sądzić, że na naszych stronach znajduje się więcej niechcianych treści - dodał Sorsdahl. Firma w sprawie incydentu pozostaje w kontakcie z norweskim organem ds. bezpieczeństwa narodowego (Nasjonal sikkerhetsmyndighet, NSM).

- Podejrzewamy atak hakerów. Treści nie napisane przez nas zostały opublikowane na naszych stronach redakcyjnych. Dlatego postanowiliśmy zamknąć kilka naszych stron na kilka godzin - tłumaczył Sorsdahl. Dodał, że firma pracuje nad poprawą bezpieczeństwa online.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA