fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chłosta nową karą dla kłusowników

Kłusownicy, którzy polują na zagrożone wyginięciem gatunki m.in. orangutanów i tygrysów mogą być ukarani chłostą. Nowe przepisy wchodzą w życie w indonezyjskiej prowincji Aceh.

Mimo międzynarodowego sprzeciwu, publiczna chłosta jest nadal powszechną karą za szereg przestępstw w konserwatywnym, muzułmańskim regionie Sumatry. Kara ta jest wymierzana za hazard, picie alkoholu oraz uprawianie seksu homoseksualnego lub przedmałżeńskiego.

Aceh jest jedynym regionem w Indonezji, który narzuca prawo religijne. Nowe zasady, przyjęte w zeszłym tygodniu, określają, że zbrodnie przeciwko dzikiej naturze podlegają surowemu kodeksowi szariatu.

Kara, która ma wejść w życie na początku przyszłego roku, może doprowadzić do tego, że osoby skazane za narażanie na niebezpieczeństwo lub wykorzystywanie dzikich zwierząt otrzymają do 100 batów. Dodatkowa kara w postaci więzienia przewidziana jest przez prawo krajowe.

Urzędnicy, którzy odpowiedzialni są za ochronę zwierząt, a nie wywiążą się ze swoich obowiązków, mogą otrzymać karę w postaci 60 batów.

W lipcu trzy osoby zostały wychłostane 100 razy za uprawianie seksu przedmałżeńskiego. Dwóch innych mężczyzn przyłapanych na uprawianiu seksu z nieletnimi dziewczynami również zostało wychłostanych 100 razy w zeszłym roku.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA