fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Lubuskie: Kierowca ciężarówki dostał ponad 20 tys. zł mandatu

fot. WITD Gorzów
Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp, którzy w czwartek na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do przedsiębiorcy z Republiki Uzbekistanu, ukarali kierowcę na ponad 20 tys. zł.

„Podczas czynności kontrolnych inspektorzy ustalili, że przedsiębiorca z Republiki Uzbekistanu chcąc wykorzystać przejazd nowo zakupionego pojazdu do siedziby firmy postanowił dodatkowo zabrać ładunek w postaci dwóch pojazdów marki Mercedes Benz Sprinter, tym samym naruszył zapisy ustawy o transporcie drogowym wykonując międzynarodowy przewóz drogowy niezgodnie z przepisami umowy międzynarodowej lub warunkami określonymi w zezwoleniu” - czytamy w komunikacie udostępnionym przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak informuje ITD, kierowca nie okazał zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy a jego auto nie posiadało wykonanej kalibracji tachografu. Dodatkowo kierujący od trzech dni nie używał karty kierowcy (choć ją posiadał), przy okazji kilkukrotnie naruszając przepisy socjalne dotyczące wymaganych przerw i odpoczynków.

Kierowca utrzymywał, że kupionymi autami chciał przeprawić się promem z Holandii. Niekorzystne warunki na morzu i spowodowane tym wstrzymanie w portach promów sprawiły, że postanowił do Uzbekistanu udać się drogą lądową.

Suma naruszeń ujawnionych podczas kontroli wyniosła ponad 20 tys. zł. Pojazd został usunięty na parking strzeżony.

Źródło: rp.pl/ WITD Gorzów
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA