fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Awaria przepompowni w Jaworznie. Ścieki płyną do rzeki

fot. Wodociągi Jaworzno
Wodociągi Jaworzno poinformowały o poważnej awarii jednej z przepompowni. Od soboty część ścieków trafia do rzeki Przemsza.

Do awarii, polegającej na rozszczelnieniu zbiornika przepompowni ścieków przy ul. Batorego, doszło w sobotę. "Niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o awarii służby techniczne Wodociągów Jaworzno podjęły standardowe działania naprawcze mające na celu przywrócenie normalnej pracy obiektu. Udało się to dopiero w późnych godzinach nocnych. Jednak po kilku godzinach pracy, zbiornik uległ kolejnej awarii" - informują Wodociągi Jaworzno.

W opublikowanym komunikacie poinformowano, że już w sobotę wznowiono prace naprawcze w komorze zbiornika. "Warunki pracy, ze względu na specyfikę obiektu i materii w niej płynącej, są ciężkie. Na skutek awarii ścieki trafiające do przepompowni zostały czasowo przekierowane przelewem burzowym do rzeki Przemsza" - tłumaczą Wodociągi.

Podobnie, jak w przypadku awarii kolektora w Warszawie, ścieki mają być tymczasowo ozonowane. - Ozonowanie ma polegać na tym, że część zanieczyszczeń biologicznych, które się znajdują w ściekach, będzie rozkładana i rozbijana przez ozon. Jednocześnie będziemy ozonować i już wywozimy częściowo nieczystości z tej pompowni bezpośrednio na oczyszczalnię - powiedział w rozmowie z RMF FM rzecznik oczyszczalni Sławomir Grucel.

Źródło: rp.pl/ wodociagi.jaworzno.pl, RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA