fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Izrael deportuje nastolatki urodzone w Izraelu

Rubinstein Felix (Rastaman3000) (Rastaman3000 (talk)) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
Izraelskie służby imigracyjne aresztowały w niedzielę rano dwoje Filipińczyków i ich dwie, urodzone w Izraelu córki - informuje "Haaretz".

Do aresztowań doszło w ramach operacji służb imigracyjnych, której celem jest deportacja Filipińczyków, którzy przebywają w Izraelu bez ważnej wizy.

Sheila i Randy Velasko mieszkają w Izraelu od 20 lat. Aresztowano ich wraz z dwiema córkami - 13-letnią Kim i 10-letnią Maureen. Dziewczęta urodziły się w Izraelu, są uczennicami jednej ze szkół w Tel Awiwie.

Na nagraniu z aresztowania widać jak rodzina opuszcza dom ze spakowanymi walizkami i żegna się z sąsiadami.

MSW Izraela zamierza deportować ok. 100 pracowników z Filipin i ich urodzone w Izraelu dzieci. Wiele z tych dzieci nigdy nie opuszczała Izraela i mówi tylko po hebrajsku - pisze "Haaretz".

W ubiegłym tygodniu Izrael deportował Rosemarie Peres i jej 13-letniego, urodzonego w Izraelu syna Rohana.

Deportacja Peres i jej dziecka miała miejsce, mimo wciąż nie rozstrzygniętej apelacji wobec decyzji o deportowaniu ich z Izraela. Sąd apelacyjny orzekł bowiem, iż mimo odwołania się od decyzji, deportację można przeprowadzić natychmiast.

Teraz Peres i jej syn pozywają służby imigracyjne Izraela domagając się pół miliona szekli (ok. 140 tys. dolarów) odszkodowania, ponieważ zostali zmuszeni do opuszczenia Izraela nie mając możliwości zabrania z domu swoich oszczędności.

Źródło: Haaretz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA