fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pięcioletni Dawid nadal poszukiwany

Policja
Dawid Żukowski zaginął w środę. Ojciec zabrał go z domu, gdzie chłopczyk mieszkał z matką. Wczoraj ojciec zginął pod kołami pociągu. Nie wiadomo, co stało się z dzieckiem.

Dawid ma ok. 110 centymetrów wzrostu i szczupłą budowę ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawą stronę. W chwili zaginięcia chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z charakterystycznymi obrazkami Zygzaka McQueena – postaci z filmu animowanego pt. "Auta".

Chłopczyka od czwartku szuka kilkuset funkcjonariuszy policji. Przeczesują okolice Grodziska Mazowieckiego (gdzie chłopczyk mieszka) oraz okolice Okęcia i Raszyna, gdzie po raz ostatni logowała się komórka ojca.

- Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami, które poszukują pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego - zapewniła szefowa MSWiA Elżbieta Witek. Jak dodała, policję w poszukiwaniach wspierają zawodowi i ochotniczy strażacy, a także WOT.

Ojciec dziecka nie żyje. Został śmiertelnie potrącony przez rozpędzony pociąg, po tym jak wszedł na tory. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Samochód mężczyzny, szara skoda fabia, został znaleziony przez policję ok. trzech kilometrów od miejsca tragedii.

Rodzice Dawida byli w separacji, prawdopodobnie z powodu przemocy domowej. Mężczyzna miał mieć też kłopoty finansowe.

Mały Dawid ma dwa obywatelstwa: polskie i rosyjskie. Rodzina repatriowała się z Kazachstanu.

Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które widziały chłopca w ostatnim czasie, wiedzą, gdzie może przebywać lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego zaginięcia.

Wszelkie zgłoszenia, również anonimowe, przyjmują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, pod nr tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić pod nr alarmowy 112.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA