fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Akcja ratunkowa na plaży. Uratowano dziesiątki wielorybów

CC0/Domena publiczna
Osoby przebywające na plaży w St. Simons w stanie Georgia udzieliły pomocy grupie wielorybów, która dopłynęła zbyt blisko brzegu. Zwierzęta nie były w stanie same wrócić do oceanu.

Ochotnikom udało się uratować około 30 wielorybów. Amerykańskie media podają, że w pobliżu odnaleziono dwie martwe sztuki, pozostałe bezpiecznie wróciły do oceanu.

Gdyby nie pomoc udzielona przez przypadkowych ludzi, większość z wielorybów by zginęła. Świadkowie przekazali, że zaledwie około pięciu z nich było w stanie odpłynąć od brzegu o własnych siłach.

- Gdy dotarliśmy na plażę, zauważyliśmy ludzi w wodzie. Początkowo myśleliśmy, że delfiny robią pokaz. Gdy się zbliżyliśmy, nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzimy. To był smutny widok. Wszyscy starali się, by je przenieść z powrotem do wody - powiedział Tyler Jones, rzecznik Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Georgia. 

Nie wiadomo, czemu wieloryby wypłynęły na plażę. - Są to bardzo towarzyskie zwierzęta, która podążają za swoimi przywódcami. Często płyną wokół chorych i słabych towarzyszy - dodał Jones.

Nagranie z tego zdarzenia zostało zamieszczone w internecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA