fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Suchoj Superjet-100 po starcie zawrócony na lotnisko

AFP
Samolot Aerofłotu Suchoj Superjet-100 tuż po starcie został zawrócony na lotnisko Szeremietiewo. W ciągu kilku dni odwołano prawie 50 lotów tych maszyn.

Rosyjskie media, które tę informację opublikowały, powołują się na serwis Flightradar. bo linie lotnicze Aerofłot faktu zawrócenia nie potwierdzają.

Samolot miał lecieć z Moskwy do Samary. Wystartował ok. 1 w nocy polskiego czasu i po przebyciu ok. 100 km został zawrócony na lotnisko w Moskwie, a przylot do Samary przeniesiony na inną porę.

W ciągu ostatnich kilku dni Aerofłot anulował kilkadziesiąt lotów samolotów Suchoj Superjet-100. 8 maja odwołano 5 lotów, 9 maja - 12, 10 maja liczba odwołanych lotów osiągnęła już 14. Następnego dnia, 11 maja, również 14 lotów zostało odwołanych.

Według ekspertów "Kommiersanta" w samolotach SSJ-100 od początku jest więcej awarii niż w maszynach Boeinga czy Airbusa, a odwołania ich lotów "są powszechne". Jednak obecnie, po tragedii z 5 maja, gdy 41 osób zginęło w pożarze takiego samolotu, linie lotnicze podwyższyły środki bezpieczeństwa.

Aerofłot nie precyzuje, z jakich powodów odwołano loty.

Źródło: RMF FM, Kommiersant
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA