fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Tajlandia: Popularna plaża zamknięta do 2021 roku

AdobeStock
Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin w Tajlandii zdecydował, że słynna plaża Maya Bay prawdopodobnie zostanie otwarta dopiero w połowie 2021 roku.

Jak informuje „Bangkok Post”, na tajską plażę Maya Bay przybywało wcześniej około 5 tysięcy osób. Przyczyniło się to do ogromnego zniszczenia rafy koralowej, w związku z czym w czerwcu 2018 roku władze Tajlandii zdecydowały, że zamkną ten teren, aby chronić przyrodę. Mimo że stan rafy się poprawił, wciąż nie jest zadowalający dla władz kraju. Tajski Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin postanowił więc nie otwierać plaży przez kolejne dwa lata. Najprawdopodobniej turyści będą mogli odwiedzić ją w czerwcu 2021 roku.

Czytaj także: Baleary nie chcą palaczy na plażach

 

 

Najbardziej szkodliwe dla rafy koralowej były kremy przeciwsłoneczne, które trafiały do wody, kiedy w pobliżu Maya Bay pływali turyści. Cześć z odwiedzających to miejsce, chcąc zabrać ze sobą pamiątkę, niszczyła także rafę urywając jej fragmenty.

Plaża Maya Bay jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Tajlandii. Znajduje się na jednej z wysp w archipelagu Phi Phi. Sławę zawdzięcza również hollywoodzkiej produkcji "Niebiańska plaża”, w której zagrał Leonardo DiCaprio. Od premiery filmu na Maya Bay zaczęło przyjeżdżać jeszcze więcej turystów. 

 

Źródło: Bangkok Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA