fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Francja: "Żółte kamizelki" wyszły na ulice Paryża. Starcie z policją

AFP
W Paryżu doszło do starcia między dziesiątkami demonstrantów a policją. Była to 23 protest "żółtych kamizelek".

W stronę funkcjonariuszy protestujące osoby rzucały kamienie. Demonstranci w centrum Paryża podpalili również motocykle i kosze na śmieci.

Policja zareagowała wystrzeleniem gazu łzawiącego i granatów ogłuszających. Francuska prokuratura poinformowała, że zatrzymano i umieszczono w areszcie co najmniej 110 osób.

Część demonstrantów wyraźnie nawiązywało do pożaru katedry Notre Dame i wpłatach na zbiórkę dokonanych przez najbogatszych mieszkańców Francji. Zgromadzono już około miliarda euro.

- Miliony dla Notre Dame, a co z nami, biednymi? - napis o takiej treści pojawił się na jednym z transparentów. "Wszystko dla Notre Dame, nic dla nędzników" - pojawiło się na innym, nawiązując do powieści Victora Hugo.

Paryskie służby były przygotowane do kolejnej demonstracji. Szef MSW Christophe Castaner otrzymał informacje od służb wywiadowczych w sprawie możliwych zamieszek.

Władze poinformowały, że w związku z protestami zamknięto część paryskiego metra, a na ulice francuskich miast wysłano 60 tys. funkcjonariuszy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA