fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Śmierć niemowląt. Kids II wycofuje niebezpieczne łóżeczka

adobestock
Firma Kids II wezwała do natychmiastowego zaprzestania używania i zwrotu prawie 700 tys. łóżeczek dla niemowląt. Ma to związek z co najmniej pięcioma zgonami dzieci od 2012 roku.

Wezwanie Kids II ma miejsce zaledwie dwa tygodnie po tym, jak na podobny krok zdecydowała się firma Fisher-Price, zwracając się z apelem o zwrot 5 milionów swoich przenośnych łóżeczek Rock 'n Play. W łóżeczkach w ciągu dziesięciu lat zmarło ponad 30 dzieci.

Dowiedz się więcej: Fisher-Price wycofuje miliony łóżeczek

Do śmierci niemowląt dochodziło w obu przypadkach, gdy dziecko przewracało się z pleców na brzuch lub na bok. Zbyt mało stabilne niepodtrzymywane łóżeczko mogło się przewrócić.

Przykładowe łóżeczka Kids II Rocking Sleepers. Niebezpieczne modele mogą jednak wyglądać także inaczej
fot. U.S. Consumer Product Safety Commission

Kids II Inc. oraz amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich poinformowały w piątek, że każdy, kto kupił łóżeczko, powinien natychmiast przestać go używać. Konsumenci mogą uzyskać zwrot pieniędzy za zakup łóżeczka.

Łóżeczka sprzedawano w Stanach Zjednoczonych za 40-80 dolarów m.in. w Walmarcie, sieci Target i innych sklepach. Wezwanie dotyczy wszystkich modeli Kids II Rocking Sleepers. Sprzedano ich, według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, 694 tysiące.

Źródło: rp.pl/ Associated Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA