fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Do portu w Gdyni przybije magiczny wycieczkowiec Disneya

Instagram, disneycruiseline
29 lipca 2020 roku do Gdyni przypłynie statek amerykańskiej linii Disney Cruises. To pierwszy raz, kiedy w polskim porcie zacumuje ten magiczny wycieczkowiec.

Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, 29 lipca 2020 roku mieszkańcy Gdyni będą mieli okazję usłyszeć syrenę okrętową statku amerykańskiej linii Disney Cruises. Rozbrzmiewa ona melodią "Milion gwiazd na niebie lśni" z filmu animowanego Pinokio z 1940 roku.

Czytaj także: Myszka Miki: Alter ego Disneya

 

 

 

To pierwszy raz kiedy Polska znalazła się na trasie bajkowego wycieczkowca. Rejs statku trwać będzie 11 dni, a Gdynia będzie czwartym portem, w którym zacumuje. Wycieczkowiec Disney Magic przybije także do portu w Sztokholmie, Talinnie, St. Petersburgu, Rostocku i Amsterdamie.

- Disney Magic stworzony został by przypomnieć blask i piękno złotej ery podróży oceanicznych. W wyniku skrupulatnej budowy i wyczerpujących testów powstała jednostka łącząca siłę, prędkość i piękną formę. Dziś ten solidny statek zapewnia pasażerom optymalną wygodę, bezpieczeństwo i, co najważniejsze, jest przyjazny dla rodzin - czytamy na stronie polskiego touroperatora.

Pierwszy rejs statku odbył w 1998 roku, a w 2013 roku maszyna przeszła gruntowny remont. Na górnym pokładzie dobudowano dwie nowe zjeżdżalnie i odnowiono niemal wszystkie znajdujące się na statku restauracje i bary. Zmieniono również wystrój holu głównego oraz teatru. Jak pisze polski touroperator, wycieczkowiec ma 290 metrów długości, 11 pokładów i 875 kabin. Obsługuje go 950 członków załogi, a na jego podkładzie może znaleźć się do 2700 pasażerów.

Na pokładzie statku znajduje się centrum rodzinnej rozrywki, salon gier wideo, żłobek, miejsca zabaw dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, kino, teatr, trzy baseny, spa, centrum fitness, boisko sportowe, pub, kawiarenka internetowa, galeria sklepów i wiele innych. Najmłodsi pasażerowie cieszyć się mogą także towarzystwem bohaterów bajek Disneya.

Jak pisze „Dziennik Bałtycki, wynajęcie najtańszej, dwuosobowej kajuty na statku, to koszt przynajmniej 7 tys. euro. Ceny najbardziej ekskluzywnych kabin sięgają nawet 28 tys. euro.

Źródło: Dziennik Bałtycki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA