fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Czy przyznać pierwszeństwo pieszym wchodzącym na przejście?

stock.adobe.com
Czy pieszy powinien mieć pierwszeństwo już na etapie wkraczania na pasy? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

MSWiA nie chce przyznać pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście, choć lobbuje w tej sprawie wpływowa postać w PiS.Większość respondentów (58 proc.) uważa, że pieszy powinien mieć pierwszeństwo już na etapie wkraczania na pasy. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 29 proc. ankietowanych, a zdania w tej sprawie nie ma 13 proc. badanych.

- Częściej z tą ideą zgadzają się kobiety (63 proc.), osoby powyżej 50 lat (62 proc.) oraz badani o wykształceniu zasadniczym zawodowym (67 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o dochodach netto poniżej 1000 zł (67 proc.) – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

W Polsce kierowcy coraz częściej potrącają pieszych na przejściach. Piesi to najsłabiej dziś chroniona grupa uczestników ruchu drogowego. Główną przyczyną takich wypadków jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierowców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA